Konkurs Instytutu POLONIKA dla nauczycieli

10 Lip Konkurs Instytutu POLONIKA dla nauczycieli

Zachęcamy do udziału w konkursie dla nauczycieli organizowanym przez Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

Konkurs skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem będzie przygotowanie i przeprowadzenie lekcji na temat polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Chcemy, aby dzięki aktywności i inicjatywie swojego nauczyciela uczniowie mogli poznać ważne zabytki, miejsca, a także sylwetki osób, które w istotny spisów wpłynęły na to, jaki ślad pozostawiliśmy po sobie poza granicami kraju.

Zadaniem nauczyciela będzie opracowanie autorskiego scenariusza lekcji, którą przeprowadzi. Lekcje powinny być innowacyjne, otwarte na nowe technologie, ale zgodne z podstawą programową i dostosowane do odpowiednich poziomów edukacyjnych. Zależy nam również na tym, aby proponowane scenariusze wychodziły poza standardowe ramy edukacyjne, pokazywały, wskazywały, inspirowały. Poza gotowym scenariuszem uczestnicy będą proszeni o przesłanie krótkiego filmu w dowolnej formie, np. minireportażu czy spotu dokumentującego całe wydarzenie.

Konkurs wystartuje w połowie września, a czas na realizację przewidujemy do połowy listopada. Wyniki planujemy ogłosić w połowie grudnia. Prace konkursowe będzie oceniać jury powołane przez Instytut w składzie: pracownicy Instytutu oraz  metodycy i nauczyciele. Wygra najlepszy scenariusz merytoryczny, metodologiczny i realizujący założenia innowacji szkolnych. Nagrodą będzie wycieczka zagraniczna z przewodnikiem dla dwóch osób do miasta związanego z polską kulturą – jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania szczegółów.

Marta Szafranek
specjalista ds. PR/rzecznik prasowy
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

ul. Puławska 14
02-512 Warszawa
tel. +48 570 008 711

www.polonika.plPomoc | Polityka prywatności | Regulamin | Redakcja | Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Licznik odwiedzin:

198,186