Klub Nauczycieli “Otwarcie”

Klub Nauczycieli “Otwarcie”

Klub Nauczycieli “Otwarcie” rozpoczyna działalność w Pozytywnej Rozwojowni przy ul. Bydgoskiej 14 w Toruniu. W terminie 12.09.2018 r. – 9.01.2019 r. oferuje 6 spotkań w środy w godz. 17.00-20.00. Spotkanie “zerowe” dla chętnych i zainteresowanych odbędzie się 12.09.18 w godz. 18.00-19.30.

Działalność Klubu jest kontynuacją (a zarazem owocem) ubiegłorocznych warsztatów Klubu Empatycznego Nauczyciela prowadzonych w SP nr 24 i SP nr 19 w Toruniu. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, którym bliskie są doświadczenia Porozumienia bez Przemocy, tych zaawansowanych i tych, którzy po raz pierwszy stykają się z NVC (Porozumieniem bez Przemocy).  Chcemy przybliżyć model komunikacji empatycznej proponowany przez Marsahalla Rosenberga.

Program spotkań:

  • 19.09.2018 r. Empatia dla innych – oczywiście. Empatia dla siebie  – przede wszystkim.

Empatyczna postawa w budowaniu kontaktów interpersonalnych – język serca.  Tłumaczenie języka ocen i osądów na język uczuć i potrzeb. Sposoby reagowania na trudny komunikat; kształcenie komunikatów w relacji w wygrany-wygrany. Integracja głównych założeń NVC w praktyce.

  • 11.10.2018 r. Ciesz się swoim szakalim przedstawieniem – M.Rosenberg.

Żyrafa i szakal w nas. Patrzeć na siebie szakalem – co to mówi o nas samych. Zalety szakala. Być żyrafą a zachowywać się jak żyrafa. Wdzięczność – wybór w codzienności.

  • 07.11.2018 r. Jak przetransformować poczucie bezsilności w osobistą siłę i sprawczość?

Własne wzorce  reagowania w sytuacji krytyki i konfliktu. Relacja na odmowę, na komunikat “nie”. (Ten moduł może zostać rozbudowany zgodnie z życzeniem uczestników kosztem innych treści).

  • 28.11.2018 r. Pracować inaczej – nowy model organizacyjny.

Rodzina, klasa, szkoła – budowanie zespołów w oparciu o proces NVC. Sposoby zarządzania motywacją ludzi za pomocą narzędzi kary i nagrody i ich konsekwencje. Wspieranie wewnątrz sterowności.

  • 19.12.2018 r. Rozmowa, która działa. Klient ekspertem.

Postawa empatyczna w pracy coachingowej. Czym jest a czym nie jest coaching. Coaching a NVC.

  • 09.01.2019 r. Pokochaj mnie. Nikt mnie nie kocha.

Zarządzanie emocjami, cz. 1. Poszukiwanie w sobie osobistej mocy i sprawczości jako przeciwwaga bezsilności. Wewnętrzne miejsce mocy. Transformacja przekonań.

Cena za warsztaty 540 zł (18 h). Dla nauczycieli uczęszczających na KEN w ubiegłym roku szkolnym 450zł. Dla członków grup pomocowych Stowarzyszenia Przystań M – 450zł.  Opłacenie warsztatów w terminie do 7.09.2018 r. – 450zł. Bilety – zapłać przed wejściem na wydarzenie.

Zapisy i informacje: nauczpol1@wp.pl, tel. 789 212 003 (w dniach 13.08-21.08 nieczynny).

Prowadzenie: Elżbieta Ciesielska i Joanna Zwierzchowska.

Elżbieta Ciesielska – pedagog z wieloletnim doświadczeniem, socjoterapeuta, wrześniowa absolwentka Collegium Civitas Porozumienie Bez Przemocy według Marshalla Rosenberga, studentka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii  Lucyny Wieczorek. Wolontariuszka grupy pomocowej Anonimowi z Depresją Stowarzyszenia Przystań M.

Joanna Zwierzchowska – mediatorka, matematyczka, trenerka, facylitatorka. Entuzjastka Porozumienia bez Przemocy (NVC) – metody komunikacji oraz filozofii życia stworzonej przez Marshalla Rosenberga. Absolwentka Rocznego Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy oraz studiów podyplomowych Train the trainer Porozumienie bez Przemocy. W trakcie swojej drogi uczestniczyła w ponad 200 godzinach warsztatowych prowadzonych przez międzynarodowych trenerów NVC. Swoją wiedzę dotyczącą komunikacji integruje z praktyką w życiu prywatnym i zawodowym budując relacje oparte na wzajemnym słuchaniu i dostrzeganiu potrzeb.

Jesteśmy na FB  “Otwarcie” i “Pozytywna Rozwojownia”.

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7054051